Edycja 2020

XXIII Ogólnopolskie Sympozjum Hydroprezentacje 2020 już za nami.

To były 3 dni pełne wykładów, prelekcji i wymiany doświadczeń przedstawicieli firm wodno-kanalizacyjnych. Tematem przewodnim konferencji była EKOLOGIA I ROZWÓJ. Konferencję otworzył wykład hydrologa profesora Piotra Kowalczaka dotyczący zagrożeń dla gospodarowania wodą w Polsce. Obalono główne mity polskiej gospodarki wodnej i podkreślono fakt, że brak wody w naszym kraju jest niemożliwy, a występujące okresowo deficyty wody mają charakter lokalny.

Prelegenci z jednej strony poruszyli kwestię podjęcia niezbędnych działań zmierzających do obniżenia strat wody w systemie wodociągowym, a z drugiej strony – podzielili się swoimi sukcesami, wskazali swoje dotychczasowe osiągnięcia i sposoby ich realizacji. Niezwykle interesujące dla naszych uczestników okazały się prelekcje dotyczące farmy fotowoltaicznej stworzonej dla oczyszczalni ścieków, doświadczeń w zakresie usuwania farmaceutyków oraz wykorzystywania aplikacji mobilnych w zarządzaniu firmą wod-kan.

Interesujące prelekcje dopełniło spotkanie z gościem specjalnym – podróżnikiem, społecznikiem i mówcą motywacyjnym Jaśkiem Melą. Myśl przewodnia wykładu oparta na stwierdzeniu A. Einsteina, że „lepiej mierzyć w gwiazdy i chybić, niż mierzyć w rynsztok i trafić” pozostanie na dłużej w pamięci naszych uczestników. Tak samo zresztą jak występ zespołu Yaka Band –dodający pozytywnej energii.